Hanácký večerník| 12.11.2019|Online

Předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera (ODS), byl dnes na návštěvě v Olomouci a okolí. Pozvání přijal od senátora Lumíra Kantora (KDU-ČSL) a ředitele Okresní hospodářské komory Olomouc. Během své cesty navštívil hned několik míst. Ráno se objevil ve Šternberku u firmy EXCALIBUR ARMY, která navrhuje, vyvíjí a vyrábí široký sortiment vojenských vozidel a techniky, celodenní návštěvu zakončil prohlídkou Fakultní nemocnice Olomouc.

Svou pouť Olomouckem začal předseda senátu ve Šternberku, kde se setkal s představiteli firmy EXCALIBUR ARMY. Kromě něj a jeho dvou hostitelů byli přitomní i starosta Šternberka Stanislav Orság (ODS) a senátorka Alena Šromová (KDU-ČSL).

Po prohlídce vojenské techniky se delegace přesunula do Olomouce. Tam hosty v Moravském divadle provedl ředitel David Gerneš. Po prohlídce zamířil Kubera na radnici a setkal se s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem (ANO).

Odpoledne strávil Kubera ve Fakultní nemocnici Olomouc

Následoval slavnostní oběd a pak už se spolu se svými průvodci přesunul do olomoucké fakultky, kde se pozdravili s ředitelem Romanem Havlíkem a navštívili novorozenecké oddělení. Tam se jim nejen hostitelem, ale také průvodcem stal senátor Lumír Kantor, který je přednostou oddělení.

Během prohlídky se podívali na několik pokojů se speciálními postýlkami, ve kterých leží novorozenci. Kuberu zajímalo, jak podobné věci fungují, pozdravil se rovněž s několika rodiči, kteří zrovna v době jeho odpolední návštěvy seděli u svých ratolestí.

Jednou z dalších věcí, o kterých se spolu dva senátoři během návštěvy oddělení bavili, bylo téma porodu v pokročilejším věku. Zde si vysvětlili, že dnes již existuje způsob, jak předem zjistit, jestli je pro ženy od určitého věku bezpečné mít děti.

Při odjezdu vypadal senátor Kubera spokojený, takže návštěvu Olomoucka nejspíš lze považovat za úspěšnou.