Aktuality

Konečně naživo!

Konečně naživo! je název prvního veřejného koncertu Moravské filharmonie Olomouc po restriktivních kovidových opatřeních.
Měl jsem tu čest jako ambasador během krásného večera české hudby před zaplněnou Redutou vzpomenout na 75. výročí MFO. Připomenul jsem prvního dirigenta Františka Stupku a některé klíčové okamžiky v životě orchestru (https://bit.ly/2zMbqDz).
Představitelům města ohledně budoucnosti olomoucké kultury jsem připomenul, že Moravská filharmonie i Moravské divadlo Olomouc jsou rodinným stříbrem Olomouce. A požádal je o to, aby se současná nepříznivá situace neodrazila na stavu těchto důležitých institucí.

Záchyt nemoci SMA u dětí

Novorozenecký včasný záchyt některých nemocí je v Česku na velmi vysoké úrovni. Teď, když je možnost zasáhnout léčebně u spinální svalové atrofie (SMA), tak mi dává v bezpříznakovém stádium záchyt velký smysl. V Česku se narodí ročně asi 10 dětí s touto nemocí. Jsem vděčný za to, že jsem v Senát Parlamentu ČR mohl zorganizovat pracovní poradu, jejímž cílem je zahájit pilotní projekt záchytu SMA u novorozenců. Děkuji všem zúčastněným za dobrou společnost.