Na podzim roku 2016 jsem kandidoval jako nestraník nominovaný stranou KDU-ČSL s podporou TOP 09, Stranou zelených a STAN do horní komory Parlamentu České republiky. Díky vaší důvěře jsem byl na dobu šesti let zvolen senátorem za Olomoucko (senátní obvod č. 61).

V Senátu zastávám členství v Senátorském klubu KDU-ČSL a nezávislíPodvýboru Organizačního výboru pro státní vyznamenáníV letech 2018 – 2020 jsem předsedal Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. V současnosti působím jako místopředseda Výboru pro zdravotnictví

K práci senátora patří mj. legislativní činnost. Jako člen horní komory jsem prozatím předložil sedm návrhů zákonů. Zároveň se často ujímám role „zpravodaje“ navrhovaných zákonů. Mou prací je se se zákony podrobně seznámit, analyzovat je a sepsat závěry do srozumitelných zpráv. Na schůzích Senátu pak zákony diskutuju v projevech před plénem. Přehled o mém hlasování k jednotlivým zákonům je společně s tzv. zpravodajskými zprávami dostupný na webu Senátu.

 

Navštivte mě v Senátu

Rád Vás přivítám v Senátu! V uplynulých pěti letech jsem na půdě horní komory přivítal více než 30 skupin studentů, seniorů nebo členů zájmových i profesních organizací. Když jsem v Praze, snažím se návštěvu osobně provést Valdštejnským i Kolovratským palácem, stručně nastínit historii těchto prostor a vysvětlit fungování a roli Senátu v našem politickém systému.

Pokud máte o prohlídku Valdštejnského paláce zájem, kontaktujte mne na emailu kantorl@senat.cz a buďte mými příštími hosty.

Nominace na vyznamenání

Každoročně využívám možnosti nominovat osobnosti zejména našeho regionu na významná státní i senátní vyznamenání. Bylo mi ctí a potěšením navrhnout řadu výjimečných vědců, bojovníků za svobodu, lékařů a hybatelů ve společnosti.

  • Stříbrná medaile předsedy Senátu PČR 2017: prof. Josef Jařab (vyznamenán), Božena Jirků
  • Státní vyznamenání „Medaile za zásluhy“ 2018: Pavel Tarnavský
  • Stříbrná medaile předsedy Senátu PČR 2018: prof. Leopold Pospíšil (vyznamenán)
  • Státní vyznamenání „Medaile za zásluhy“ 2019: PhDr. Jaroslav Šturma
  • Stříbrná medaile předsedy Senátu PČR 2019: prof. Karel Maršál, spolunavrhovatel nominace pro Tomáše Hradílka (vyznamenán)
  • Stříbrná medaile předsedy Senátu PČR 2020 Božena Jirků, Miloš Zapletal „Zet“, MUDr. Adriana Mifková

Zahraniční delegace

Doposud jsem měl příležitost účastnit se celkem čtyř oficiální cest Senátu PČR do zahraničí.

  • 2017: Belgie
  • 2018: Indonésie a Srí Lanka
  • 2019: Etiopie
  • 2020: Taiwan